اخبار و تازه های کشاورزی

تازه های کشاورزی در ایران و جهان

مزایای سمپاشهای الکترواستاتیک

سمپاشهای الکترواستاتیک با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته باردار کردن ذرات سم توانسته اند که در راندمان و بهره وری سمپاشی به طور چشمگیری در کیفیت کار و صرفه جویی در هزینه ها به کشاورزان و باغداران کمک زیادی کنند.

 

 

 

در سمپاشهای الکترواستاتیک ذرات سم توسط برق با ولتاژبسیار بالا باردار میشوند.در سمپاشهای الکترواستاتیک زمای که ذرات بسیار ریز سم با ولتاژِ حدود ده هزار ولت برق باردار میشوند به دلیل اینکه همنام ( همه إرات داری بار مثبت هستند)هستند یکدیگر را دفع میکنند که این امر باعث میشود ذرات بسیار ریز سم به یکدیگر نچسبند و تشکیل ذرات بزرگتر ( ذرات ریز به قطره ای بزرگتر تبدیل نمیشوند)ندهند . درنتیجه روی گیاه در یک نقطه تجمع نمیکنند و باعث سوختن گیاه نمیشوند.

sampash03

 

از سوی دیگر در سمپاشی با سمپاشهای الکترواستاتیک چون ذرات دارای بار مثبت هستند و گیاه دارای بار منفی میباشد ذرات سم توسط گیاه جذب میشوند و از هدر رفت سم جلوگیری میشود .

sampash 02

 

با مطالعات و محاسبات انجام شده بر روی عملکرد سمپاشهای الکترواستاتیک به طور کلی در سمپاشی با سمپاشهای الکترواستاتیک حداقل حدود 50 درصد در هزینه های سمپاشی و حداقل حدود 30 درصد در زمان سمپاشی صرفه جویی مشود .

sampash01

 

شرکت شایان کشت افزار کرمان عرضه کننده انواع سمپاشهای الکترواستاتیک زراعی ، باغی و سمپاشهای الکترواستاتیک مخصوص نخلستان در ایران میباشد.